Kedvezményezett: Előre Vízisport Kft.
Szerződött támogatás összege: 9.300.000 Ft
Támogatás mértéke (%-ban): 100 %
Megvalósítási helyszín: 4465 Rakamaz, Horgász u. 3.
A projekt tényleges befejezési dátuma: 2018. 11. 26.
A projekt tartalmának bemutatása:
Az Előre Vízisport Kft. fejlődésének egyik zálogát munkavállalóinak folyamatos képzésében, fejlesztésében látja, ezért is tűzte ki célul munkavállalói számára munkahelyi képzések megvalósítását.
A projekt célja a munkavállalók kompetenciájának, készségeinek fejlesztése, illetve a vállalkozás versenyképességének növelése. A versenyképesség alapvető feltétele, hogy a gazdaság igényeinek megfelelő képzettséggel, munkavállalási kompetenciákkal rendelkező munkaerő álljon rendelkezésre.
A projekt tervezésekor a képzésbe bevont munkavállalók előzetes tudásszint-felmérésének segítségével került meghatározásra a képzések intenzitása, a megfelelő oktatási módszerek kiválasztása.
Szakmai, informatikai, infokommunikációt elősegítő, valamint a vállalkozás működésével kapcsolatos képzések megszervezésére került sor napi intenzitással, a munkaidő keretein belül. A tanúsítványt adó képzések a Fkt. alapján „D” körös, egyéb szakmai képzésként, hatósági engedélyeztetési eljáráson megfelelt képzések. A képzések vizsgával zárultak, a képzés elvégzésének igazolása tanúsítvány kiállításával zárult, 12 munkavállaló bevonásával. Az alábbi képzések megvalósítására került sor: Tudatos vezető, Informatikai adatvédelem, Vendéglátási ügyfélprotokoll, Környezeti fenntarthatósági ismeretek, Éttermi higiéniai ismeretek, Hatékony készletgazdálkodás a vendéglátásban, Első lépések a
digitális világba – IKER1.
A megvalósított képzések szakmai tartalma:
A csoportvezetői kompetencia fejlesztésre irányuló „Tudatos vezető” képzéssel a dolgozókat olyan kompetenciák, készségek kialakításában sikerült fejleszteni, amelyek lehetővé teszik, hogy felkészült, feladatkörüket ismerő, hatékony, sikeres szakemberekké váljanak. Az „Informatikai adatvédelem” képzés az IPAR 4.0 megoldások alkalmazását kívánta elősegíteni a technológiai eszközök használatának megismertetésével. A „Hatékony készletgazdálkodás a vendéglátásban” képzés a napi munkavégzés során alkalmazott árukészlet optimális felhasználására, tárolására vonatkozó szabályok összefoglalását
célozta. Az „Éttermi higiéniai ismeretek” képzés elvégzésével a munkavállalók tisztában lettek az alapvető emberi higiéniai, élelmiszerhigiéniai, környezeti-higiéniai előírásokkal és azok szakszerű alkalmazásával. A „Vendéglátási ügyfélprotokoll” az alapvető protokoll-szabályok felelevenítését, rendszerezését foglalta össze. Az „Első lépések a digitális világba – IKER1” képzéssel pedig sikerült stabil alapot teremteni a munkavállalóknál az infokommunikációs technológiák (IKT), eszközök és alkalmazások készségszintű és professzionális használatának. A „Környezeti fenntarthatósági ismeretek” képzés elvégzésével a környezettudatos technológiák kerültek megismerésre.
A képzések vásárolt szolgáltatásként, több éves referenciával rendelkező felnőttképzési engedéllyel rendelkező felnőttképző intézmények bevonásával valósultak meg: a Wisdomforce Consulting Zrt. képző- és vizsgaközpont, valamint a HSA Kft. szervezésében.
A projekt zárásakor a résztvevők elégedettsége kérdőív segítségével felmérésre került. A képzések ismeretanyagának elsajátítása nagymértékben hozzájárult és szakmai fejlődést eredményezett a munkavállalók napi szintű munkavégzéséhez, eredményességéhez. A humánerőforrás fejlesztése kulcskérdés a vállalkozás hosszú távú stratégiájának megvalósításában, a választott képzések megvalósításával sikerült elérni a humánerőforrás-fejlesztésre vonatkozó elképzeléseket.